Tabletka „dzień po” w kilka minut bez wychodzenia z domu
Od roku 2017 tabletka „dzień po” dostępna jest tylko na receptę. Dla kobiet to ogromna niedogodność, bowiem taki lek najskuteczniejszy jest wówczas, gdy zostanie przyjęty w krótkim czasie. Umawianie wizyt lekarskich w gabinecie oraz czekanie w kolejce z pewnością w tym nie pomaga, dlatego najlepszym sposobem na otrzymanie recepty na tabletkę „dzień po” jest skorzystanie z pomocy lekarskiej dostępnej online.
Tabletka „dzień po” w kilka minut
Lekarze zdają sobie sprawę, że w przypadku antykoncepcji awaryjnej liczy się szybkie działanie. Dlatego konsultując pacjentki online medycy nie utrudniają i nie przedłużają procesu uzyskania recepty, dzięki czemu całość powinna zająć zaledwie kilka minut.
Jak uzyskać receptę?
Aby uzyskać receptę na tabletkę „dzień po” wystarczy wejść na haloDoctor.pl, znaleźć lekarza (najlepiej ginekologa lub lekarza rodzinnego) oraz umówić się na e-Wizytę. Co istotne, w przypadku haloDoctor.pl wielu lekarzy dostępnych jest online, również w późnych godzinach nocnych. Dzięki temu uzyskanie recepty na tabletkę „dzień po” będzie naprawdę szybkie i komfortowe. Warto też wspomnieć, że istnieją też tabletki poronne, które nie są dostępne w Polsce, ale potocznie są mylone z tabletkami „dzień po”, które są na receptę.
Ile to kosztuje?
Uzyskanie recepty na tabletkę „dzień po” pozwoli oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. W przypadku tych ostatnich, koszt skorzystania z usługi przepisania takiego preparatu rozpoczyna się od zaledwie 49 zł. Jeśli dodatkowo pacjentka chce się skonsultować, również ma taką możliwość. Wówczas powinna wybrać usługę „Konsultacja z możliwością wypisanie e-Recepty”. Wtedy lekarz będzie wiedział, że potrzebna jest dodatkowa porada medyczna.
Realizacja recepty na tabletkę „dzień po”
Pacjentki nie muszą obawiać się także o realizację recepty uzyskanej online. Obecnie obowiązują bowiem tzw. e-Recepty, czyli dokumenty wydawane elektronicznie. Dzięki temu pacjentka podaje w aptece tylko numer recepty oraz numer PESEL, dzięki czemu realizacja jest bezproblemowa, a do tego komfortowa i sprawna.
Jak przyjąć tabletkę „dzień po”?
Dwa powszechnie dostępne rodzaje tabletek „dzień po” to preparaty zawierające:
- lewonorgestrel – preparat należy zażyć maksymalnie do 72 godzin po stosunku,
- octan uliprystalu – preparat należy zażyć maksymalnie do 120 godzin po stosunku.
W przypadku tego typu środków liczy się przede wszystkim czas, dlatego nie warto zwlekać z przyjęciem. Są one bowiem najskuteczniejsze w pierwszej dobie od niezabezpieczonego stosunku.
Czy tabletka „dzień po” ma skutki uboczne?
Tabletka „dzień po”, podobnie jak wszystkie preparaty dostępne na receptę, może mieć pewne skutki oboczne. Pacjentka nie musi się jednak obawiać, gdyż może dowiedzieć się o nich czytając ulotkę preparatu. Może także dopytać o te kwestie lekarza zwłaszcza, gdy cierpi na inne dolegliwości i obawia się stosowania takiego preparatu. Specjalista z pewnością udzieli wszystkich niezbędnych informacji na ten temat.
Uzyskanie recepty na tabletkę „dzień po” jest jak widać bardzo szybkie i wygodne, ale tylko wtedy, gdy pacjentka korzysta z telemedycyny. Jeśli i ty jej potrzebujesz, wejdź na platformę haloDoctor.pl i przekonaj się o tym sama.